OSZCZĘDNOŚC I OCHRONA ŚRODOWISKA

Największą zaletą ogniw eneloop w porównaniu do baterii standardowych jest niewątpliwie możliwość 2100-krotnego ładowania i utylizacji po eksploatacji. W przypadku długiego i częstego użycia jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczne i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy a także uniknąć problemów związanych z utylizacją ogromnych ilości baterii.Szacuje się, że w zeszłym roku wyrzucono ponad 40 miliardów baterii z suchymi ogniwami. Akumulatory eneloop to synonim energii odnawialnej - można je ładować nawet 2100 razy!
Użycie akumulatorów eneloop przyczyni się do ograniczenia ilości odpadów i pomoże chronić środowisko. Akumulatory trzymajmy z dala od wysypisk śmieci.

GOTOWE DO UŻYCIA

Eneloopy są najbardziej prostymi w użyciu akumulatorami, których łatwość stosowania dorównuje jednorazowym bateriom. Dzięki bardzo niskiemu samo-rozładowywaniu, Panasonic może dostarczać do sprzedawców uprzednio naładowane akumulatory. Tak samo w sklepie, akumulatory nie tracą pojemności, dzięki czemu klient cieszy się możliwością użycia ich od razu po wyjęciu z opakowania.

Użyta w procesie produkcji energia potrzebna do wstępnego naładowania akumulatorków eneloop, wytworzona jest z odnawialnej energii słonecznej.NISKI WSPÓŁCZYNNIK SAMOCZYNNEGO ROZŁADOWANIA

Podczas gdy inne akumulatory wymagające naładowania przed użyciem tracą swój ładunek z biegiem czasu, technologia eneloop firmy PANASONIC sprawia, że akumulatory eneloop mogą utrzymać 70% swojego ładunku nawet przez 5 lat.NIEPORÓWNYWALNIE WYŻSZE OSIĄGI

Jedną z głównych cech technologii eneloop jest wyższy poziom napięcia. Wiele urządzeń wyłącza się lub sygnalizuje niski poziom naładowania baterii, jeśli napięcie spadnie poniżej 1,1 V. Tradycyjny akumulator Ni-MH traci napięcie sukcesywnie i osiąga poziom krytyczny bardzo szybko. Natomiast akumulator eneloop będzie utrzymywał napięcie na poziomie powyżej 1,1V przed długi czas, a poniżej tego poziomu zejdzie dopiero tuż przed całkowitym rozładowaniem. To jeden z powodów, dzięki któremu z akumulatorem eneloop można zrobić znacznie więcej zdjęć.PRZYSTOSOWANE DO DZIAŁANIA W NISKICH TEMPERATURACH DO -20 C:

W niskich temperaturach eneloop sprawuje się dużo lepiej od baterii alkalicznych. Dzięki temu nie będziesz musiał obawiać się utraty możliwości wykonywania zdjęć tylko z powodu mrozu.* w zależności od sposobu eksploatacji aparatu i prądu wyjściowego, działanie ogniw eneloop może ulec skróceniu w niskiej temperaturze (w porównaniu do temperatury pokojowej).
Copyright (c) 2012 CSI. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: P. Piotrowski